self love

17. května 2016 v 22:53
Dneska se něco stalo. Jako fakt stalo.
Jak jsem psala, prosila jsem Boha aby mi dal sílu toto všechno zvládnout. Aby bylo všechno jasné, není to žádná metafora, jsem z věřící rodiny a i přesto že celé dětství jsem tento fakt nesnášela, jsem za to teď opravdu ráda. Nemůžu o sobě říct ž e bych byla nějaká slušná, chodila pořád do kostela a tak, to vůůbec:D Tyto 2 fakty se ale vzájemně nevylučují. A já můžu upřímně říct že mi víra vážně pomáhá, vždycky dodá sílu a odvahu.

Začaly se najednou dít věcí, taková znamení, kterých jsem si začala všímat. Nebudu je nějak konkrétně rozebírat, ale abych to shrnula- znamení, která mi neustále dávají najevo abych s držela svého cíle. Je to až neuvěřitelné!
A taky, dneska jsem "náhodou" narazila na zálohované fotky ze starého mobilu za poslední rok. Emočně jsem to opravdu neunesla-draly se mi slzy do očí. Jak slzy smutku, tak ale i štěstí a nadějě. Všechno mi najednou došlo, proč se to stalo! Celou dobu jsem se hnala jen za 1. cílem- zhubnout na 54 kg, jako jsem měla před 3 roky. Ale jak jsem byla zaslepená tímto jedním konkrtétním cílem, nevšimla jsem si, že když jsem měla teď na podzim, byla jsem od této váhy takový kousíček. A přesto jsem byla věčně nespokojená, chtěla pořád víc a víc. Nebo spíš míň a míň kg. Dneska když jsem viděla fotku sebe ve spodním prádle z 18.11., naprosto živě se mi vybavila ta situaci. V tu chvíli jsem si říkala: "Tyyjo, já už vypadám docela dobře, začínám se sama sobě zase líbit.." , jenže místo toho jsem zase začala hledat jen nedostatky a chtěla víc. A když se nad tím z dlouhodobého hlediska zamyslím, od té doby to se mnou začínalo jít čím dál tím víc z kopce. Jako by mi chtěl někdo ukázat, jak hloupá jsem byla.

Víte, já věřím ještě v jednu věc. A to, že náhody prostě neexistují a všechno, naprosto VŠECHNO se děje pro nějaký důvod, i když se nám to třeba nemusí líbit.
Záchvatové přejídání, to že jsem přibrala, otříhala své milované dlouhé vlasy a tak..Já nechapala proč se to všechno stalo..Samozřejmě za všechno jsem si jakoby mohla já, ale "něco" mě k tomu vedlo.
A dneska se stala ta velká věc. Já si toto všechno "špatné" co se dělo konečně uvědomila a uvědomila jako něco, o můžu uchopit. Nevím, jestli mě chápete. Všechny ty pády, selhání,slzy.. Vzala jsem to jakoby do rukou a najednou mi to všechno došlo a já se musela přes kutalející se slzy po mých tvářích smát. Byl to kopanec do zadku, který jsem já- Adéla- celý život sama se sebou nespokojená potřeovala! Dělo se mi to tak dlouho, dokud jsem si neuvědomila, že je proto, abyh se konečně začala mít ráda takovou jaká jsem a byla vděčná za to co mám. Protože teď mi příjde nechutně absurdní, jak jsem mohla něco namítat, když jsem vypadala tak jak jsem vypadala.. Je to zvláštní, ale z těch fotek...připadne mi to jako úplně jiný člověk. Ale člověk kterým chci být..Který mi připadne tak krásný, inspirativní..Vraždila bych pro to být jím. Proto je až vtipné, že stačí málo a stanu se jím znovu! A už budu vědět, že jsem krásná. Protože jsem.

Teď už nevidím jen bolest a zklamání.. Jsem od Boha naplněna nadějí na lepší zítřky. Nenapadá mě už pochybovat, protože vím, že jsem v dobrých rukou. Vím, opravdu vím, že vše bude zase tak jak má být.
Zpátky se dostanu na svou vysněnou váhu a i kdyby to mělo být těch 60 kg, teď už vím, že krásná a spokojená budu i tak. Mezitím mi zpátky dorostou mé milované vlasy. Já budu znovu tím, kým jsem bývala. S jednou změnou. Budu si toho vážit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cass. cass. | 18. května 2016 v 0:31 | Reagovat

tohle je tak inspirativni clanek...you go girl! jsem na tebe hrda!<3

2 Moonlight_princess Moonlight_princess | 19. května 2016 v 5:10 | Reagovat

Mám z toho článku husí kůži. Kéž by k něčemu takovýmu dospěli všichni.. Jsi úžasná, hrozně moc držím palce ;-)

3 She Came Naked She Came Naked | Web | 19. května 2016 v 12:03 | Reagovat

Je třeba o sebe pečovat proto, že se máš ráda a ne proto, že se nenávidíš. Jsem tak ráda, že sis toto uvědomila. Uvědomění si své vlastní ceny je prvním a naprosto nezbytným krokem nejen k hubnutí, ale především k péči o sebe sama, o své tělo i mysl. Každý malý úspěch se počítá, není to jen o konečném cíli. Ke konečnému cíli se lze dopracovat pouze přes ony menší cíle, které dokáží potěšit stejně (často ne-li víc), jako onen konečný, ke kterému ty se (ať už dřív nebo později) dostaneš, pokud se o sebe budeš dobře starat :) Užij si každé ráno, kdy se budeš cítit lehčí a svěží, namísto pocitů těžkosti a nafouklosti, a každý večer, kdy půjdeš spát s vědomím, žes svému tělu dala další den, o který se mohlo léčit.

Myslím, že já musím na tom, abych se měla ráda, ještě zapracovat, ale vím, že jakmile si uvědomím, že bych to všechno měla dělat pro sebe, že bych k sobě měla být laskavější a poskytnout si péči, kterou potřebuji, hubnutí (a zdravý způsob života obecně) už nebude nepříjemnou povinností, ale bude to radost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama